0216 573 66 13

BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM

BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM

%40 İndirim
548,34 TL 329.00 TL + KDV
 • Stok Kodu 443
 • Stokta 2000 Adet mevcut
 • Bu Ürünü En Az 2 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
 • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
 • Bu ürün 127585 Kez incelendi
Sınırlı Stok HIZLI KARGO
 

1-Adepan Ses Yalıtım Süngeri Test Dökümanı 
2-Bariyerli Adepan Ses Yalıtımı İTA Testi

 

NOT : BU ÜRÜN KALINLIK VE YOĞUNLUĞA GÖRE FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ GÖSTERMEKTEDİR.

 

Bariyerli adepan 3 özel katmanın birbirine yapıştırılmasından oluşan negatif ve pozitif ses yalıtım malzemesidir. Bariyerli adepan önce 2 cm adepanın üzerine pvc ağırkatman ses yalıtım bariyeri yapıştırılıp; dahasonra üzerine 1 cm adepan yapıştırılmış haldeki bir ses yalıtım malzemesidir.

Malzemenin ağırlığı 8,5Kg/1m² dir. Bariyerli adepan ses yalıtımı diğer ürünlere oranla çok daha yüksek ses yalıtımı sağlar. Esnek yapısı sayesinde bariyerli adepan girintili çıkıntılı yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. Bariyerli adepanın en büyük özelliği negatif ses yalıtımı yani dışarıdan gelen sesleri kesebilme özelliğine sahip olmasıdır.

Bariyerli adepan ses yalıtım sektörünün en iyi ses yalıtım malzemesidir diğer malzemelere kıyaslandığında 70 cm Taşyününe (50 dns) 40 cm akustik süngere ve 30 cm normal adepana eşit olduğu kanıtlanmıştır.

Uygulama Şekli

 • Uygulanacak Yüzey Temizlenmeli.
 • Yapıştırıcı Uygulanacak Yüzeye Fırca İle Sürülerek Adepan Hızlıca Yapıştırılır.
 • Uygulama Sonrası Dübel Mutlaka Uygulanmalı.(Not : Dübel Uygulanmadığı Zaman Sıcaklarda Düşme Yapabiliryor.)

 

Bariyerli Adepan Ses Yalıtım Süngeri Bariyerli Adepan Ses Yalıtım MAlzemesi

Bariyerli Adepan Bariyerli Adepan Sünger

 

Bariyerli Adepan Ses Yalıtımı 33 Tanımı

 Adepan kalitesi tüm ses yalıtım ürünlerinde farkı ve kalitesi ile ilk sıralarda yerini almıştır.  Kalitesi ile çok sayıda kişi tarafından tercih edilen ses yalıtım ürünleri arasında yer alır.

Bariyerli Adepan Ses Yalıtımı Hakkında

Bariyerli adepan ses yalıtım sistemi ise 3 özel katmanın bir araya gelmesinden oluşan müthiş bir üründür. Bu eşsiz malzeme pozitif ve negatif sesleri iletme özelliğine sahiptir. 3 katmanın özel olarak yapıştırılmasından oluşur. Bariyerli adepan 2.cm adepan üzerine pvc ile oluşturulmuş olan ses yalıtım ürününün yapıştırılması ve sonrasında use 1 cm adepan yapıştırılarak oluşturulmuş oldukça kaliteli bir ses yalıtım malzemesidir.

Bu malzemenin ağırlığı ise 8.5 kilogramdır. Bu ürün çok sayıda aes yalıtımı malzemesine göre daha fazla mükemmellik göstererek, oldukça iyi yalıtım sağlamaktadır. Oldukça esnektir. Bu sayede de girintili çıkıntılı alanlarda bile oldukça uygulanabilirlik özelliği vardır.  Bu muhteşem ürünün en göze çarpan özelliği ise dışarıdan gelen negatif sesleri kesme özelliğidir. Bu eşsiz ürün sektör içerisinde yer alan en kaliteli ses yalıtım ürünüdür. Bu ürünü kıyaslamak gerekirse 40 cm akustik süngere ve 30 cm normal özellikteki adepana eşit güçte yalıtım özelliğini üzerinde barındırır.  Bu ürünü aklınıza gelecek her yerde güvenle kullanabilirsiniz. Apartmanlarda diğer daireden gelen sesleri kesmek için, pis su borularının ses izolasyonu için, asansör odası , stüdyodaki ses yalıtımları için ve daha birçok ses yalıtımı gereken alanlarda güvenle bu ürünü kullanabilirsiniz.

Bariyerli adepan ses yalıtımı ürünün standart ebatı ise 50×100 cm dir. Fiyatlar ise yapılacak alanın metrekaresine göre belirlenmektedir. Bu yüksek kaliteli bariyerli adepan ürününü tercih ederek, muhteşem bir ses yalıtımına sahip olabilirsiniz.

Bariyerli Adepan Ses Yalıtım Malzemeleri bariyerli adepan


Bariyerli Adepan Nerelerde Kullanılır

 • Yan daireden gelen sesleri yalıtmada.
 • Üst daireden gelen sesleri yalıtmada.
 • Alt daireden gelen sesleri yalıtmada.
 • Disko, bar, cafe vb yerlerin ses yalıtımında.
 • Stüdyo ses yalıtımında gelen ve giden seslerde.
 • Tuvalet borularının (Pis su borusu) Kaplanarak ses izolasyonunun sağlanması.
 • Jeneratör odası ses yalıtımında.
 • Odio kabini ses yalıtımında.
 • Makine daireleri ses yalıtımında.
 • Asansör odası ses yalıtımında.
 • Ve bir çok benzeri yerin ses yalıtımı sağlamada Bariyerli adepan kullanılabilir.

Ebat Ve Fiyatlandırma

 • Kalınlık : 33mm
 • Fiyat 1 M² Fiyatıdır.
3855 / 4.11.2022

komus yan duvardan gelen cocuk aglama sesi icin etkili olur mu?

Yönetici Cevabı

Merhaba,

bu rün uygundur 

 

3838 / 6.10.2022

Merhabalar; benim üst katimda çatı katında kombilerin fan sesi ve titreşimi için bu üründen ve akustik sünger aldık etrafına sardık kombinin.Fakat sesi kesmedi ve titreşim devam ediyor.Nasil bir uygulama yapmamız gerekir bu titreşim ve fan sesi için.

Yönetici Cevabı

merhaba detaylı bilgi için 542 200 4040 iritbata geçiniz

3837 / 1.10.2022

Binamız yeni bina asansör de yeni. Bina 5 katlı biz 3. Kattayız. Asansörün hareket halindeki hızlanırken gök gürültüsü gibi geliyor. 1. Yalıtımı asansörün iç kısmına mı yoksa kendi evimize mi yapmalıyız 2. Bizim asansöre bakan Kısımda evebeyn banyosu var. Banyoya yapılır mı uygulama ? 3. Banyodan çıkıp odaya gelirken bir kapı var sadece o kapıya yaptırsak sesi keser mi?

Yönetici Cevabı

merhaba 

detaylı bilgi için 542 200 4040 iletişime geçebilirsiniz

3829 / 16.09.2022

Bariyerli ses yalıtımını makine etrafına sarıldığı zaman hem ses hem de titreşim kesme özelliği var mıdır.Kombinin çevresine 33 mm bariyerli ya da13 mm bariyerli malzemeyi sardıktan sonra üzerine akustik ses yalıtımı ürününü yapıştırsak faydası olur mu.

Yönetici Cevabı

merhaba ,

doğru bir uygulama olur hem ses yaltımını hem titreşimi akustiği sağlamış olurusnuz 

3828 / 15.09.2022

Merhabalar; alacağımız ürün 443 stok kodlu ürün 10 m2 yaklaşık 90 kg yapmaktadır.Anlaşmalı olduğunuz kargo firması var mı çünkü aldığımız ürün meblası kadar da kargo ücreti çıkacak herhalde

Yönetici Cevabı

Merhaba,

anlaşma kargomuz vardır kargo bilgisi için 542 200 4040 iritbat kurabilirsiniz 

3814 / 23.07.2022

100 dsb dediğiniz 100 desibel mi , bir de uygulama kısmında dübel gerekir demişsiniz , bunu yapıştırıp dübellemek gerekiyor mu , yoksa yapıştırdıktan sonra alçı sıva ve boya yeterli mi , düşme vs yapar mı sonuçta ağır bir malzeme 

Yönetici Cevabı

evet 100 desibel.

tavan bölgesinde derz artı bölgelerine gelecek şekilde dübelleme öneriyoruz duvarda çok ihityaç yok ama talep edilirse yine aynı şekilde derz artı bölgerine vurulabilir.

3053 / 8.04.2022

bu ürünü yan komşu ortak duvara almayı düşünüyorum şöyle bir sorum var benim odamın yarısı sadece diğer tarafın salonuna denk geliyor kalan kısım ana kiriş ve dışarıda kalıyor o bölümede yapmak gerekir mi yoksa sadece ortak olan yere yapmak yeterli olurmu. bir de duvarda denk gelen petek, priz bunları öne almak gerekiyor değil mi?

Yönetici Cevabı

Merhaba,

bu ürün ortak duvarlar için uygun ama kirişi falanda kaplayın sei ileten noktalar kiriş ve kolonlardır petek öne gelir prizin yeriniin değişimine gerek yoktur

2992 / 31.12.2021

Merhaba kendi evimizde ders çalışmak için sessiz bir oda oluşturmam gerekiyor. Evimizde odalar arası 8 lik tuğla üzerine direk alçı uygulaması yapılmış buda odalar arası fazla ses geçirgenliğine sebep oluyor. Bu yüzden 16m2 alana bariyerli ses yalıtımı yapmak istiyorum. Ancak bu 16 m2 alan içerisine kapı da dahil. Kapı için ne gibi bir uygulama yapmalıyım.

*16m2 için kaç adet bariyerli üründen sipariş vermem gereklidir

Yönetici Cevabı

Merhba,

detaylı bilgi için 542 200 4040 arayınız

2976 / 2.12.2021

merhaba akustik davul çalıyorum kayıt alıcam mikrofon ile ses sorunun var ust kat ile ve yan binalarla alakalı ve akustik 

33 mm bariyerli  bondex ile bütün  duvarları kapatsam ve kapılar çift camlı haline alsam 

sesi yüzde kaç oran ile keserim ve bondexsin üstüne alçı pen yerine file çekip alçı yapsam odayı yeride laminat parke ve sonrasında akustik sungerle yankıyı alsam bu iş olurmu ? sonuç olarak 17 binlik malzeme alıcam ve sonucu merak edıyorum sıze danışmak istedim

Yönetici Cevabı

Merhaba, 33 mm bariyerli adepan 100 dsb seslerde%70 oranında yalıtım sağlar. fAlçıpan ya da fileli alçı yaparsanız performansı artar. ama eğer titreşim de varsa zemine de 13 mm bariyerli adepan kullanmanız gerekebilir. akustik süngerlerlede odanın yankısnı düzenlemiş olursunuz. Daha detaylı bilgi için 542 200 40 40 bilgi alabilirsiniz.

2975 / 2.12.2021

merhaba akustik davul çalıyorum kayıt alıcam mikrofon ile ses sorunun var ust kat ile ve yan binalarla alakalı ve akustik 

33 mm bariyerli  bondex ile bütün  duvarları kapatsam ve kapılar çift camlı haline alsam 

sesi yüzde kaç oran ile keserim ve bondexsin üstüne alçı pen yerine file çekip alçı yapsam odayı yeride laminat parke ve sonrasında akustik sungerle yankıyı alsam bu iş olurmu ? sonuç olarak 17 binlik malzeme alıcam ve sonucu merak edıyorum sıze danışmak istedim

Yönetici Cevabı

Merhaba, 

33 mm bariyerli adepan 100 dsb seslerde%70 oranında bir yalıtım sağlar. alçıpan ya da fileli alçı ilke performansı artırmış olursunuz. ama eğer titreşim varsa zeminlerede 13 mm bariyerli uygulaması gerebilir. Akustik süngerlerle de odanın akustiğini sağlamış olursunuz 

daha detaylı bilgi için 542 200 40 40 numaradan bilgi alabilirsiniz

2968 / 18.11.2021

Selam ,

Üst kattan gelen sesleri kesmek için "BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM" ürününüzü kullanmayı planlıyorum . Alçıpandan asma tavan yaparak bu ürün tavana yapıştırmadan , asma tavanın içine sererek kullanılması durmunda mı daha etkili sonuç alırım (ürün ile tavan arasında 5 cm boşluk brakmayı düşünüyorum ) yoksa illa ki bu ürünü tavana yapıştırarak mı kullanmak gerek ? 

Yönetici Cevabı

Merahaba ,

detaylı bilgi için 542 200 40 40 iritbata geçiniz 

2911 / 22.06.2021

kamyon motor kuputu üstüne sıcaklık çok fazla hangi ürünü kullanmalıyım  bu ürünlerin sıcaklığa kaç dereceye kadar dayanıklıdır ve ayrıca ürün üzerine başka bir ugulama yapmalımıyım

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Araç motor kaputu için bizde malzeme bulunmamaktadır. 

2855 / 15.05.2021

Merhaba,

Alt komşumun konuşmalarını bile duyabiliyorum. Alt kattan gelen sesleri kesebileceğini en etkili ürününüz hangisidir acaba ?  Ürünü direk parke altına uygulayabilir miyiz ? 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Alt kattan gelen sesleri kesebilmeniz için alt katın duvarlarına ve tavanına 33 mm bariyerli sünger üzerine alçıpan uygulamanız gerekir.Ses yalıtımı sesin geldiği yere yapılırsa verimli olur.

2788 / 3.04.2021

Ofis için ses yalıtımı sağlamak amacıyla ürünü aldım. Ancak üzerine alçıpan yada buna benzer bir çalışma yapmadan görüntüsünü nasıl kapatabilirim? Duvar kağıdı yada daha farklı birşey olabilir mi?

Yönetici Cevabı

Merhaba;

File-kalekim-astar-boya şeklinde  veya

duvar kağıdıyla da kapatabilirsiniz.

2783 / 1.04.2021

Bu üründen kullandım ses  %70 oranında azaldı üstüne alçıpan kapatmam biraz daha etki edermi yoksa bu ürünün üzerine ekstradan ağır bariyer yapıştırmalıyım teşekkürler 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Telefonda da konuştuğumuz üzere bu malzemenin üzerine alçıpan uygulaması yaparsanız daha fazla ses yalıtımı elde edersiniz.

2748 / 12.03.2021

Merhaba, bu urunu alacagim.

1. Bu urunu yapistiricisiyla birlikte mi veriyorsunuz? 

2) profile gerek var mi, yoksa yapistirup alcipanla kapatiyor muyuz?

3) 4 cm kiris boslugum var,  33 mm ve alcipan kurtarir mi?

4) salon uzunlugu 5,30, genusligi 2,30. toplam kac metrekare gider?

Yönetici Cevabı

Merhaba

Yapıştırıcısını ayrı veriyoruz. Sitemizde Adebond yapıştırıcı olarak mevcuttur.

Alçıpanla kapatmanız halinde profil kullanmanız gerekir.

Uygulama yapılacak duvarda kiriş ve kolon  varsa onlarda muhakkak kapatılması gerekir.Tavanda kartonpiyer varsa sökülüp üst dipten alt dipe kadar sünger uygulaması gerekir.

Vermiş olduğunuz ölçülere göre 13 m2 , 33 mm bariyerli adepana ihtiyacınız var.

 

2659 / 24.01.2021

Bu ürün üst kattan gelen sesleri keser mi üzerine fileli alçı sıva yapmak yeterli mi bir de Trabzon iline 110 metrekare alsam kargo ne kadar tutar kolay gelsin 

Yönetici Cevabı

Merhaba

Üst kattan gelen sesleri kesebilmeniz için üst katın zeminine parke altına 1942 stok kodlu 13 mm bariyerli adepan uygulaması gerekiyor.alt kat tavandan yapılan uygulama yeterli olmaz.

Ayrıntılı bilgi için 0216 573 66 13 numaradan bizimle iletişime geçmenizi rica ediyorum.

2647 / 16.01.2021

Merhaba , Ürün kurşun v.b. maddeler içerir mi.

Yönetici Cevabı

Merhaba,ürünümüz herhangi bir şekilde kanserojen madde içermez.

2583 / 27.12.2020

Merhaba duvara önceden uygulanan 5 cm lik strafor uygulaması ve fileli alcı yapıldı ama verim alamadım. Sizin ürünü üzerine uygulasam verim alabilirmiyim. Teşekkür ederim 

Yönetici Cevabı

Merhaba

Öncelikle şunu belirtelim, strafor ses yalıtımı sağlamaz aksine iletken bir malzemedir, sesi daha çok iletir.

Duvarlarda ve tavanda ses yalıtımı için 443 stok kodlu 33 mm bariyerli adepan uygulaması yaparsanız verim alabilirsiniz.

 

2574 / 26.12.2020

Merhaba, ortak duvar ve tavan uygulaması için 33 mm bariyerli adepan mı yoksa 5 cm adepan mı etkildir. Üst kat ve yan daireden konuşma seslerini bile net bir şekilde duyabiliyorum. 

Yönetici Cevabı

Merhaba
Ortak duvarlar ve tavan için 33 mm bariyerli adepan uygulaması üzerine alçıpan tavsiye ediyoruz.

 

2410 / 1.10.2020

Dubleks evime asansör makine dairesinden gelen sesi kesmek istiyorum. En etkili ürününüz 33mm bariyerli olan model sanırım. Ürünün montaj detayını nasıl öğrenebilirim? Duvara dübelleyip üzerine alçıpan mı yapılmalı yoksa yapıştırıp alçı sıva yapılsa yeterli mi ya da başka bir yöntem mi uygulanmalı?

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Asansör makine dairesinin duvarlarına ve tavanına 33 mm bariyerli sünger üzerine alçıpan veya fileli kalekim astar boya şeklinde uygulama yapabilirsiniz.Süngere kesinlikle dübel çakılmaz özelliğini yitirir.Delinmemesi gerekir.Yapıştırıcı ile yapıştırılması gerekir.

Sitemizde Adebond adı ile mevcuttur.

2301 / 14.06.2020

Merhaba, komşu ile ortak duvar için düşünüyorum. Benim odam oturma odası onunki ise yatak odası. İki tarafında birbirine gelen sesini keser mi? Üzerine alçıpanı nasıl yapıştıracak mıyım yoksa monte mi edeceğim? Samsun'a gönderim ücreti 15 m2 için ne kadar olur? 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Komşu ile ortak duvarlarda öncelikle sitemizde bulunan 443 stok kodlu  33 mm bariyerli  sünger üzerine, alçıpan uygulaması yapmanız gerekiyor.

Bu şekilde yapılan uygulama ile % 70 oranında ses yalıtımı sağlarsınız.

Detaylı bilgi için 0216 573 66 13 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

2298 / 12.06.2020

Yan komşuyla oturma odam bitisik şekilde bir duvar ortak bu ürünü direk yapıştırıp üzerine alçıpan yapsam yüzde kaç verim alırım tek taraflı yapsam konuşma ve tv seslerini keser mi

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Yan komşu ile olan ortak duvarlarda ses yalıtımı için 443 stok kodlu 33 mm bariyerli adepan üzerine alçıpan uygulaması yapabilirsiniz.

Bu şekilde bir uygulama ile %70 ile 85 arası ses yalıtımı sağlarsınız.

2252 / 14.05.2020

Ses bariyerli adepanı direk olarak boyalı duvar üzerine uygulanır mı. Yoksa boyalarıkazımak, yada duvara çizikler atmak gerekir mi. Çünkū mütahit boyası çok kalitesiz. adepanı bu boyanın üzerine uygulayınca ağırlıktan boya alçı sıvadan ayrılabilir mi.

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Yağlı boya değilse direk duvarınıza uygulayabilirsiniz.

Sadece yağlı boyalarda kazınmasını tavsiye ediyoruz.

2158 / 12.03.2020

Yatak odası duvarını 33mm bariyerli adepan ile kapladim... Daha evvel de sormuştum ama emin olmak istiyorum, üzerine kalekim mantomix ile fileli sıva yapmaya karar verdik, zamanla süngerin sivayi salma ihtimali varmidir? Yoksa aynı sivayla alcipan mi yapıştırma yapalım? Ne önerirsiniz.... 

Yönetici Cevabı

Merhaba

Alçıpan ile yaparsanız ses yalıtımı % 80-85 ses yalıtımı saglarsınız.Çünkü hava boşluğu oluşmakta olmak ile birlikte gelen sesler hava boşluğunda yok olmaktadır.File kalekim astar boya uygulaması yapıldığı zaman herhangi bir sıvayı salma olayı olmuyor.

Saygılar.  

2138 / 24.2.2020

17m2 uygulama alanıiçin kaç kg lık yapıstırma ilacı yeterli olur acaba?

Yönetici Cevabı

Merhaba,

2 adet 3 kg yapıştırıcı yeterli gelir 

 

1891 / 17.6.2019

5cm bariyerli adepan mı yoksa 5cm sünger üstüne 3mm bariyer mi daha etkili olur teşekkürler

Yönetici Cevabı

Merhaba,

Bariyer üzerine uygulama yapmanız uygundur

1740 / 17.2.2019

Parke altına bariyerli adepan uygularken bariyeri alta mı gelmeli yani sünger kısmı üste mi gelmeli o şekildemi uygulamak lazım?

Yönetici Cevabı

Merhaba, efendim bahsetmiş oldugunuz şekilde uygulama yapabilirsiniz. 

1727 / 12.2.2019

Merhaba Kayseri'de bayiniz varmı?

Yönetici Cevabı

Merhaba,kayseri 'ye ambar ya da kargo hizmetimiz vardır.

1642 / 4.1.2019

Merhaba, oturduğum dairenin salonunun tam altında doğalgaz brülörü var çok fazla gürültü yapıyor. Tavanı komple bu üründen mi kaplamalıyım yoksa brülör etrafına bir kafes ve kafesin içine bu üründen kaplasam faydalı olur mu ? Teşekkürler... 

Yönetici Cevabı

Merhaba, bahsetmiş olduğunuz ürünü tavana uygulayabilir, dilerseniz bu ürün üzerine yumurta süngerde kullanılabilirsiniz.

1559 / 7.11.2018

Yeni siparişini geçtim lakin 2 cm kalığındaki sünger mi yoksa 1 cm olan mı duvar tarafına denk gelmeli?

Yönetici Cevabı

Ses gelen yöne 2cm'lik kısım denk gelmelidir.

1447 / 23.7.2018

Kolay gelsin, size sorum şu olacak süngerleri duvara yapıştırdığımız da arada mutlaka hava boşluğu bırakmamız gerekiyor mu ? Dubleks ikiz daire de üst kata çıkan merdiven alanına uygulayacağım ve  merdivenlerde yer kaybım fazlaca oluyor. Direkt adepanı yapıştırıp, boşluk bırakmadan alçıpan ile Kapatsam aynı verimi alabilir miyim?İyi çalışmalar.  

Yönetici Cevabı

Teşekkürler, bariyerli adepan 33mm ürününü bahsetmiş olduğunuz uygulama Türkiye'de kendini kanıtlamış olup diğer  ürünlerden farklı olarak hava boşluğuna ihtiyaç olmadan direk düz duvar üzerine uygulanmaktadır. Malzemenin sünger kısımları 150 DNS' dir. Arasındaki keçeli bariyerin 1800 dns ses yalıtımına sahip olmasından dolayı İTA test raporuna sahip ve  buna istinaden ses yalıtımında başarılı bir üründür.

1239 / 14.3.2018

Bu üründe kargoyu alıcı ödüyor, 2 adet aldığımızda yaklaşık 20 kg yapıyor, Afyon'a yaklaşık kaç tl kargo masrafı çıkar acaba

1216 / 6.3.2018

Merhaba bu ürünü sivaustu yapicaz. adepan in üstüne alicipan levha mi yapsak veya sizin öneriniz varmı 

Yönetici Cevabı

Merhaba alçıpan levha kullanabilirsin.

1188 / 22.2.2018

Duvarımıza uygulandıkdan sonra malzemenin üzerine boya yapılabilirmi ? 

Yönetici Cevabı

Fileli alçı sıva yapılıp boya yapabilirsiniz.

1161 / 11.2.2018

Merhaba.Ben bu ürünü evin dışından gelen uğultu şeklindeki ses için kullanmak istiyorum.Yatak odamın bir duvarı boş duvar yani hiç bir yere bitişik değil.Ses dışarıdan geliyor ama ne sesi bir türlü bulamadım.Yoğun uğultu oluyor.buna çözüm olur mu bu ürün.bir de üzerine duvar kağıdı kaplanabilir mi acaba.Cevabınızı bekliyorum

Yönetici Cevabı

Merhaba ürün türkiyede en kaliteli ses yalıtımını sağlayan bir ürün dür seçtiğin ürün kalite ve ses konusunda barlar kafeteryalar kahve haneler ve okullarda kullanılan birinci sınıf üründür. Üzerine alçı sıva fileli bir şekilde yapabilirsiniz 

1089 / 26.12.2017

Merhaba, Bu ürün araç kapı içlerinde ve davlumbaz içlerinde kullanılabilir mi ? Kendinden yapışkanlı olmadığı için silikonla yapıştırılabilir mi.?

Yönetici Cevabı

Merhaba, bu ürün araç için kalın bir malzemedir, aracınız için kullanabileceğiniz kendinden yapışkanlı oto ses yalıtımı 8 ürünümüzü kullanabilirsiniz.

1087 / 25.12.2017

Merhaba, 

Yorumlardan okudum kadarıyla yan komşu duvardan gelen sesleri en aza indiriyor, yapışıtırıcıdan bahsedilmiş sürekli. 

Bu yapıştırıcının özelliği nedir ? Her yerde bulanabilir bir malzeme mi ? Yoksa sizden özel olarak mı alacağız. 

Öte yandan Gaziantep'de bayiniz var mı ? Yoksa kargo yolunumu tercih etmeliyiz. 

Kapıda ödeme mi yapılıyor. 

Teşekkürler,

Yönetici Cevabı

Merhaba, öncelikle Gaziantep'e hizmetimiz vardır,  yapıştırıcı için bizimle iletişime geçiniz.

Kapıda ödeme yoktur.

1067 / 10.12.2017

Merhaba;

5e 5 mt kare olan bir  odam var.

Oturduğum binanın en üst katındayım , alt kattaki komşum yüksek sesten şikayetçi olabiliyor. (7+1 ses sisteminden dolayı , flm , müzik , oyun)

Alt kata sesin gitmesini nasıl önleyebilirim , neler kullanmam gerekli.

 

Yönetici Cevabı

Merhaba efendim bu ürünü duvar ve zemininize uygularsanız ortalama %50 - % 80 Rahatlıkla sonuç alabilirsiniz.

1036 / 21.11.2017

Merhaba.Üst kattan gelen darbe yani yürüme koşma sesini kesmek için şap altına (yüzer döşeme) ne önerirsiniz.Ayrıca parke altı 3 mm malzeme döşeme  imkanımız var.Hangi malzemeleri önerirsiniz?

Yönetici Cevabı

Maalesef yürüme,koşma ve zıplama seslerini kesemezsiniz.

üst kattanki daire zeminine 13mm bariyerli adepan uygulamalıdır siz birşey yapamazsınız.

975 / 12.10.2017

24 metre kare almak istiyorum. Ne kadar yapıştırıcı kullanmam gerekir. Yapıştırıcı fiyatı ne kadar ?

Yönetici Cevabı

15kg yeterli olacaktır.

955 / 16.9.2017

Merhaba,Bariyerli adepan ateş ile temas ettiğinde yanıcı özelligi varmı. Teşekkürler.

Yönetici Cevabı

Evet efendim süner oldpu için yanar,

938 / 21.8.2017

İyi günler hayırlı işler ben bu üründen almak istiyorum yurt dışına kargo yapıyormusunuz bizim evde yukarıdaki ses komple bizim evde uyku uyuyamıyoruz resmen acil cvp verirseniz çok sevinirim kolay gelsin tşkkürler.

Yönetici Cevabı

Tabi Kargo yapabilirz

888 / 17.6.2017

Hayırlı satışlar sevgili üstad. Atış poligonu giibi bir sesli ortama en iyi yalıtım olarak hangısı kullanılmalıdır iletişime gecersenız sevinnirim.

Yönetici Cevabı

Oranın malzemesi özel oluyor dilerseniz 0216 573 79 93 numaralı hattan mehmet beyle görüşün barut emmeyen malzeme kullanılması gerekli

857 / 25.5.2017

Üst komşudan gelen ayak sesi, koşuşturmaca ve konuşma sesleri çok rahatsız ediyor. Yalıtım için hangi ürünleri tavsiye edersiniz?

Yönetici Cevabı

Darbeye dayalı sesleri ancak üst kattan yapabilirseniz çözebilirsiniz. Fakat gelen hava yollu sesleri ise bariyerli adepan ürünümüzle rahatlıkla kesebilmektesiniz.

729 / 01.03.2017
Asansör ses yalıtımı için. Dairem asansor dairesinin alt bitisiginde yatak odasina panodan gelen ses rahatsiz ediyor asansor dairesinin yatak odasiyla birlesik olan duvarina bariyerli adepan yeterli olur mu. Ölculer 2.80 e 3.20.bir de panoya ses yalitimini nasil yapaliriz.Tesekkurler
Yönetici Cevabı Bariyerli adepan ses yalıtımı ile bu yalıtımı sağlamanız çok kolay konu ile alakalı lütfen bizimle iletişime geçiniz.
703 / 18.02.2017
MERHABA KIYMETLİ YETKİLİ. YATAK ODAMIN BİR DUVARI, MAALESEF YAN KOMŞUYLA ORTAK DUVAR, VE ÇOK ÇOK FAZLA GÜRÜLTÜ YAPIYORLAR, KONUŞULANLARIN HEPSİNİ DUYUYORUZ, ÇOK RAHATSIZ EDİYORLAR. GECELERİ BİLMEK SUSMAK BİLMİYORLAR. YAPTIĞIM ARAŞTIRMA NETİCESİNDE, SES YALITIMI İÇİN BU ÜRÜNÜN UYGUN OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM. EN YAKIN ZAMANDA, YERİNİZE GELİP ALACAĞIM. YORUMLAR KISMINDAN UYGULAMA YÖNETİMİNİ DE ANLADIM. BİR BOYACI USTASI BULUP YAPTIRACAĞIM. SİZLERE SORUM ŞU ŞEKİLDE; BU MALZEMEYİ DUVARA UYGULADIKTAN SONRA, İLAVE OLARAK KESİN ÇÖZÜM İÇİN 2 KATMAN ARASINDAKİ SES YALITIM BARİYERİ HARİCİNDE, İKİNCİ BİR KAT 2.5 MM SES YALITIM BARİYERİ VE BU BARİYERİN ÜZERİNE ALÇIPAN YAPSAK, SİZE GÖRE SESİN KESİLME ORANI %80'İ GEÇER Mİ? ÖDEMEYİ BONUS KREDİ KARTINA TAKSİT OLARAK YAPABİLİR MİYİZ? BİR DE, ÜRÜN 50 CM X 100 CM PLAKA OLARAK SATILIYOR SANIRIM. YUKARIDA YAZAN FİYAT, 1 ADET PLAKA FİYATI MI, YOKSA 1 MT2, YANİ 2 ADET PLAKA FİYATI MI? BİLGİ VEREBİLİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM. TEŞEKKÜR EDERİM. HAYIRLI İŞLER.
Yönetici Cevabı Bu ürün kendi halinde sizin için yeterli olacaktır. Fiyat metrekare fiyatıdır. Teşekkürler
701 / 17.02.2017
Ürünün uzunluk ve genişlik ölçüleri nedir? 100cm x100 cm şeklinde mi yoksa daha farklı bir ebat mı söz konusu. Şimdiden Teşekkürler
Yönetici Cevabı Bariyerli adepan 50x100 cm ebatlarındadır. Fiyat 1 m² yani 2 plaka fiyatıdır. Şuandaki ebat ve ölçüler bu şekildedir.
628 / 06.11.2016
Merhaba komşunun yaptığı gürültü yan odadan gelen sesi azaltmak için bu ürünü almak istiyorum. 444 numaralı ürün ile farkı sadece kalınlığı mi? 444 numaralı urunu alsak daha mı etkili olur. 18 m2 oda duvarı var. çatı piyesli mesken olduğu için mika tarzı tavan var komşunun sesleri o tavan aracılılığı ile de gelmekte aynı ürün burada uygulanabilir mi ? Uygulamayı kendimiz yaparmıyız zor mu?
Yönetici Cevabı Merhaba öncelikle şunu belirtmem gerekir ki türkiyede gelen sesleri kesebilen tek ürün bariyerli adepan dır. Benim Önerim 444 kalın olduğu için 443 ü uygulamanız. Uygulama konusuna gelince basit bir uygulaması var boyacılar rahatlıkla yapabiliyor.
614 / 10.10.2016
Merhaba, bir dubleks evin ortak duvarlarına, yan evden gelecek olan konuşma, kapı çarpma ve sürükleme seslerini kesecek ürün hangisidir? Üst kata çıkan merdiven boşluğu yan evle ortak olduğu için kolonlarada uygulamak gerekirmi? Teşekkürler....
Yönetici Cevabı Efendim eğer gelen sesler darbesel değil ise bu ürün yan daireden gelen sesleri kesecek ve ses yalıtımını sağlayacaktır.
605 / 28.09.2016
beton ürünleri üretimi yaptığım fabrikama vibratör makina sesini nasıl kesebilirim bana bu ürünü önerirmisiniz.
Yönetici Cevabı Efendim Bariyerli ses yalıtım malzemesi profesyonel bir üründür ses yalıtımında bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.
592 / 22.09.2016
Ürünün duvara yapıştırılmasında hangi malzeme kullanılmaktadır?
Yönetici Cevabı Adebond ses yalıtım malzemeleri yapıştırıcısı.
580 / 05.09.2016
Merhaba bu ürünu makas maket bıçağıyla kesebiliyormuyuz alana uygularken
Yönetici Cevabı Tabi efendim kesici aletler ile kesilebiliyor.
579 / 05.09.2016
Merhaba bu urun kendinden yapışkanlı çeşidi var mi ve ben bu ürünü iki odaya mdf den kapı suntadan kitaplık birleşik şekilde olan yapıyla ayrılmış alana uygulamak istiyorum iki odaya konuşma ses karşılıklı gitmesin diye ama uygulama sonucu kapı ustu de yanlarda boşluklar kalırsa minimal gene de ise yarar mi ve biz kiracıyız geri çıkarttığımızda kalan yapıştırıcı izleri temizlenebilir mi?
Yönetici Cevabı Bu ürünün kendinden yapışkanlı çeşidi yok yapıştırıcı izleri kalır fakat boyacı düzeltebilir.
576 / 04.09.2016
hayırlı akşamlar,bu ürünü duvara direk olarak yapıştırdığımızda,yani duvara ağaç yada profilden bir düzenek yapmadan,2 kat yalıtıma gerek kalmadan direk yapıştırdığımızda sesi ne derece kesiyor? kısacası bu 3 cm lik ürünü duvara yapıştırıp üzerinde akustik stüdyo süngerler inden kullandığımızda,stüdyo için gerekli yalıtımı sağlamış olur muyuz? stüdyo ses yalıtımı videolarını izlediğimde duvarlara öncelikle ağaç yada profilden bölmeler yapılıp sonra bu malzemeye benzer yalıtım malzemelerinin o bölmelere koyulup Üzerlerinin kapatılarak yalıtım yapıldığını gördüm,buna yüzen oda diyorlar,yani oda içinde oda! bu adepan denilen malzemeyi sadece duvara yapıştırmak yüzen oda kadar verimli olurmu acaba? bilgileriniz ışığında bu malzemeden kullanmak istiyorum,hayırlı akşamlar teşekkürler.
Yönetici Cevabı Tabi efendim bu malzeme profesyonel ses yalıtım malzemesidir disko bar stüdyo ses yalıtımda rahatlıkla kullanılabilir üzerine akustik sünger yapmanın faydası var zararı yoktur.
573 / 03.09.2016
sayın adetaş yapı yetkilisi. benim dairemle sorunum var. ses yalıtımı yok, alt ve üst daireden bütün sesler geliyor. sesin nereden geldiği belirsiz. en azından yatak ve oturma odalarına ses yalıtımı yaptırmam gerekiyor. tüm daireyi mi yalıtım yaptırayım, yoksa sadece tavan ve tabana mı yaptırmam yeterli? cevap verirseniz sevinirim. önceki soruma cevap gelmedi.
Yönetici Cevabı Efendim sesin geldiği odaya bariyerli adepan ses yalıtımı kaplayabilirsiniz malzeme negatif ses yalıtım malzemesidir. Gelen sesler İçin Ve giden sesler için kullanılabilir.
569 / 30.08.2016
İyi günler. Benim oturduğum apartman adeta ses makinesi. İnanın dışarı içerden daha sessiz. Anlayacağınız başım belada. Yatak odasına ve oturma odasına ses yalıtımı yapmak istiyorum. Sesin nerden geldiği belli değil, sanki her yerden geliyor gibi. Bu ürünü sadece tavana ve tabana uygulamamız yeter mi? Yoksa odanın her tarafına uygulamamız mı lazım? İki oda yaklaşık 60 m2. Sizin teklifiniz nedir?
Yönetici Cevabı Efendim sesin geldiğini hissettiğiniz tüm duvarlara bariyerli adepan ses yalıtımı kaplayabilirsiniz malzeme negatif ses yalıtım malzemesidir. Gelen sesler İçin Ve giden sesler için kullanılabilir.
568 / 29.08.2016
sayın yetkili: 1) bu ürünü duvara hangi yüzeyinden yapıştırılıyor. 2) kullanılan bondex süngerler kaç dansite 3)13 metrekare almak istiyorum kargo dahil yaklaşık ne olur 4) yardımcı ürün olarak profil altına yapıştırmak için ses izolasyon bandı var mıdır. teşekkürler
Yönetici Cevabı 1) Adebond. 2) 150 - 160 dns. 3) Yer Nesesi. 4) Var Efendim.
562 / 15.08.2016
merhabalar cadde üzerinde oturuyorum kamyon ve araba gürültüsü geliyor camlarımın boyutu 190 ve camlar sürgülü bu ürün yardımcı olur mu uygulaması nasıl bir yapıştırıcı ile oluyor?
Yönetici Cevabı Tabi efendim Türkiye'deki negatif ses yalıtım özelliğine sahip tek üründür.Ürün sizin işinizi rahatlıkla görecektir.
561 / 15.08.2016
Bulunduğum yere kargolar sıkıntı çıkarıyor. Bu nedenle, ürünü ataşehirdeki yerinize gelip elden alma ve ödeme imkanım var mı ?
Yönetici Cevabı Tabi efendim perakende satışımız bulunmaktadır.
555 / 05.08.2016
İki daire arasında komşudan gelen sesi kesmek için Ürün hakkında detaylı bilgi, temin ve uygulama bilgisi verilmesi ricamdır.
Yönetici Cevabı Efendim uygulaması basit yapıştırıcı duvara sürülüp yapıştırma işlemi bitiriliyor. Sormak istediğiniz bir detay varsa konuyu detaylı bir şekilde bizlere iletiniz cevaplamaktan onur duyarız.
536 / 17.07.2016
Kıymetli Yetkili, Ürününüz sağlığa zararlı mıdır? Eve, iç mekana uygulandığında kanserojen olmadığını doğrulayabilir misiniz?
Yönetici Cevabı Kesinlikle kanserojen etki taşımamaktadır. Evlerde güvenle kullanılabilir.
532 / 11.07.2016
bu ürüne ait teknik detayların olduğu bi dosyanız varmıdır?
Yönetici Cevabı Evet efendim lüffen mail yolu ile ses yalıtım malzemelerinin sertifika ve belgeleri isteyiniz.
525 / 30.06.2016
Merhaba; asansör, dairemize gömülü. bir duvarı banyoya diğer duvarı odaya bakıyor. Asansör motor sesi çok rahatsız edici boyutta değil ama asansör iç güvenlik kapısı kapanırken tak diye güçlü bir ses çıkarıyor. Bu ses evin diğer odalarında bile duyuluyor. Yapabileceğimiz bir şey var mı?
Yönetici Cevabı Asansör odası ses izolasyonu genellikle bariyerli adepan ses yalıtımı ile kaplanıp daha sonra üzerine 4 cm yanmaz akustik yumurta sünger yapıştırılarak sonlandırılır.
411 / 14.05.2016
Merhaba, yaklaşık 8 aydır site içinde yer alan bir dairede oturuyorum. Üst komşumun gürültü yapmasından son derece rahatsızım. Ancak diğer duvarlarımdada ses yalıtımı olmadığı için her ses yan daireye gidebiliyor. Araştırmama göre bu ürününüz bu tarz durumlarda uygulanmakta. Sorularım şu şekilde: 1) oturulan bir dairede bu uygulama Nasıl yapılıyor ve uygulama sonrası üzerine direkt badanamı yapılıyor? 2) uygulama sizin tarafınızdanmı yapılıyor yaklaşık uygulama ücreti ne civarlarda? 3) bu uygulama ile ses yalıtımı yüzdesel olarak ne kadar sağlanır? Başka bir öneriniz olurum? Teşekkürler...
Yönetici Cevabı Öncelikle merhaba uygulamamız yok sadece üretim ve toptan satış üzerine çalışıyoruz. Gelen sesleri kesme özelliğine sahip türkiyedeki tek malzeme bariyerli adepan dır. Bu ürün ile tavan ses yalıtımınızı rahatlıkla yapabilirisiz.
394 / 07.05.2016
ust kattan gelen ayak sesleri cocuk kosturmacasi gb sesler konusma seslerini tavana bariyerli sunger uygulayip hava boslugu ve cift alcipan uygulayarak kesebilirmiyim ust katin zemine mudale kabul etmiyorlar.
Yönetici Cevabı Tabi efendim üst kattan gelen sesleri bu şekilde ulgulama yaparak azaltabilirsiniz.
377 / 20.04.2016
Yatak odası izolasyonu için sizden teklif/bilgi almak istiyorum. Yatak odamın bir duvarı diğer dairenin oturma odası, diğer duvarı ise aynı evin koridoruna denk geliyor. Daha çok TV sesi ve konuşmaları duyuyorum. Tavandan ise diğer dairede oturanların yürüme ve konuşma sesleri çok sık geliyor. Sesten dolayı odada uyumak mümkün değil.
Yönetici Cevabı Tabi Efendim İletişim Bilgilerinize Ses Yalıtım Teklifi Gönderilecektir.
352 / 07.04.2016
Kamyonetime ses yalıtımı yapmak istiyorum motor sesini ve yol sesini içeriye çok alıyor. Bu işimi görür mü?
Yönetici Cevabı Bu ürünün (bariyerli adepan) 33 mm kalınlığı var. Kalınlık sizin için uygunsa olabilir.
327 / 31.03.2016
Ben memnun kaldım firma çalışanları kibar ve dürüst herkeze tavsiye ederim.
Yönetici Cevabı teşekür ederim 1
293 / 09.03.2016
Merhaba alt kattan gelen ev sinema sistemi ve çocuk koşma gürültülerine hangi ürünü ne şekilde uygulamamı tavsiye dersiniz? Duvarları da kaplamaya gerek var mı? Uygulama kendi dairemden yapılacak, teşekkürler.
Yönetici Cevabı Alt kattan gelen seslerde genelde üst kattaki kişiler bariyerli adepanın 1,3mm kalınlıgında olan ürünü var onu parke altına yapıyorlar bizde size bu şekilde yapmanızı tavsiye ederiz.
287 / 07.03.2016
merhaba yan komşudan çocuk odama aşarı gürültü geliyor bu uygulamayı yapsak sesin geldiği duvara yapmamız yeterli olur mu teşekkürler
Yönetici Cevabı Tabi öncelikli olaran sesin geldiği duvarı yapmanız yeterli olur.
276 / 01.03.2016
Merhaba evimin yalitimi iyi fakat kapimi yalitmam gerekiyor. Isim oyun uzerine oldugu icin yuksek sesle konusabiliyorum ve kapi tum sesi eve dagitiyor. Kapimin boyutu 200x100. Tasyunu ile kapladim fakat cok rahatsiz ediyor tozlari. Duvarlardan ses sekmesini engelledim de.Adepan sunger kaplayip ustune piramit sunger koysam etkili olur mu? Sizden almayi dusunuyorum yardimci olursaniz cok sevinirim. Email telefon whatsapp ulasabilirsiniz. Hayirli isler dilerim. Tasyununde ki gibi dokulen kasindiran birsey olur mu?
Yönetici Cevabı Tabi rahatlıkla işinizi bu yöntem ile çözebilirsiniz.
249 / 08.02.2016
MERHABA YAN KOMŞUMUN SAOLAN VE BANYOSU İLE YATAK ODAM BİRLEŞİK VAZİYETTE YAPILMIŞ DURUMDA VE BEN SESLERİNDEN RAHATSIZ OLUYORUM.SES YALITIMI YAPTIRMAK İSTİYORUM .DUVAR ÖLÇÜLER 4x3 ve 3x3 OLMAK ÜZERE 2 DUVARDIR.HANGİ MALZEMEYİ TERCİH ETMELİYİM VE BU ÖLÇÜLERE AİT FİYAT NE KADAR TUTUR.UYGULAMAYI KENDINIZ MI YAPIYORZUNUZ.EVİM AVRUPA YAKASINDA .TARAFIMA MALZEME VE EGER İŞÇİLİĞİ KENDİNİZ YAPIYORSANIZ TOPLAM ÜCRETİ BİLDİRİRMİSİNİZ. HAYIRLI ÇALIŞMALAR
Yönetici Cevabı Daha öncede belirttiğimiz gibi türkiyedeki gelen sesleri kesmeye yarayan tek malzeme bariyerli adepan. Bariyerli adepan kullanarak gelen sesleri kesebilrisiniz.
242 / 04.02.2016
Evimin altındaki işyerinden darbeye dayalı titreşimli ses geliyor zemine parke altı uygulasak sesi kesermi
Yönetici Cevabı Bariyerli Adepan 1,25 cm olan ürün ile sesi azalta bilirsiniz fakat çok titrişim varsa bu olay vibrasyon sınıfına girer.
223 / 25.01.2016
Bu ürünü duvara yapıştırdıktan sonra, nasıl kapatabiliriz ? direkt boya yapılmaz sanırım ?
Yönetici Cevabı Üzerine alçı, alçıpan, fileli strafor sıvası çekilebilir.
220 / 23.01.2016
merhaba üst kattan yürüme ve konuşma seslerinden rahatsısız. tavana uygulama yapmak istiyoruz. bu ürünü yapıştırıcı ile tavana sabitledikten sonra üzerine alçı çekilebilir demişsiniz. tavanda zamanla herhangibir sarkma kopma oluşuyor mu? yapıştırıcı ve ürün bu ağırlığı taşımaya uygun mu?
Yönetici Cevabı Sizin probleminiz ses değil vibrasyona dayalı gürültüdür bunu ancak üst kattaki komşunuzun parkesinin altına ses yalıtım malzemesi koydurarak çözebilirsiniz.
217 / 21.01.2016
üst kattan gelen darbe seslerinde başarı oranı nasıldır? Bir de ankarada uygulama yapıyor musunuz? Ürünü alırsak kime yaptırabiliriz?
Yönetici Cevabı Kendi tarafınızdan mı yapacaksınız yoksa üst kattan mı.
207 / 15.01.2016
Yan komşudan gelen sesleri sesleri resmen yok etti yan bitişiğimdekilerin televizyon ve konuşma sesleri için kullandım ben memnun kaldım herkese tavsiye ederim
Yönetici Cevabı Teşekkürler.
195 / 13.01.2016
Yan binanın oturma odası dairemin çocuk odasına den geliyor. Aşırı televizyon sesi geliyor. Onu kesebilmek için hangi ürününüzü kullanmalı ve Bu ürünü üst kattan gelen sesleri kesmek içinde kullanırsak özel yapıştırıcınız duvara döşenen ürünü tam tutabiliyormu? Bu konuda sıkıntı yaşanabilirmi? Ürünün üzerini kapatmak için alçı ve boya yapılabilirmi? Teşekkürler...
Yönetici Cevabı Gelen sesleri kesme özelliğine sahip bu ürünümüz sizin sorununuzu rahatlıkla çözmektedir. Üzerine fileli alçı çekilebilir.
189 / 12.01.2016
Bu üründe bize gelen sesi kaç dsb azaltır bırde 2 adetı 44+kdv mi oluyor metre kare fıyatıdır dedıgıne gore dogrumudur
Yönetici Cevabı Aynen 1 m² Fiyatı şuanda belirtilen fiyattır. ortalama %80 ses yalıtımı sağlıyor.
169 / 27.12.2015
Ürün ağır değil mi? Tutması için dübel mi kullanmak gerekir?
Yönetici Cevabı Yapıştırıcısı özel olduğu için dübele gerek yok efendim.
167 / 25.12.2015
Üstkat komşumuzun çocuğu evde koştuğu zaman aşırı derecede gümleme sesi geliyor. bu ses için bariyerli adepan kullanmak yeterli olurmu ? yeterli olursa nasıl bir uygulama gerekir . sadece tavana mı yoksa duvarlarada mı yapılması gereklidir.ayrıca yalıtım malzemesi yapıştırarak mı yoksa vidalayarakmı monte ediliyor bilgi verebilirmisniz.
Yönetici Cevabı Gümleme dediğiniz olay ses değil titreşimdir titreşimide ancak bariyerli adepan 1,25 cm olan ürünümüzü üst kattaki komşunuzun zeminine uygulayarak (parke altı yada halı altı) ses yalıtımını sağlayabilirsiniz
138 / 08.12.2015
Alt daireden gelen konuşma,tv vs seslerini kesmek için alt kata yaptıramayacağımdan kendi dairemdeki parkelerin altına döşettirsem alt kattan gelen sesleri yüzde kaç seviyelerde keser ? Bu uygulama benden ziyade alt katın mı işine yaramış olur ?
Yönetici Cevabı Sonuçta sesden siz rahatsız oluyorsunuz 2 taraftanda yapabilirsini. %70 lik performans elde edersiniz.
133 / 05.12.2015
ust kattan konuşma ve terlik sesi geliyor. yattıgım odanın sadece tavanına uygulasam faydası olur mu? yan duvarları kaplamak mutlaka gerekli midir?
Yönetici Cevabı Bariyerli adepan ile gelen sesleri kesebilirsiniz eğer terlik titreşimi şiddetli değil ise bu ses de size gelmeyecektir.
48 / 05.10.2015
Evimin altına vücut geliştirme salonu açıldı ve müzik sesinden rahatsız oluyorum Spor salonunun tavanına ses yalıtımı yapılsa ses kesilir mi? Spor salonları için önerdiğiniz ürün hangisidir?
Yönetici Cevabı EVET BU ÜRÜN AŞAĞIDAN GELEN SESİ KESEBİLME ÖZELLİĞİNE SAHİP BİR ÜRÜNDÜR. ARASINDAKİ BARİYER ALT KATTAN GELEN SESLERİ TEKRAR AŞAĞI GÖNDERİR.
Benzer Ürünler