0216 573 66 13

Aqua Kristal B

Aqua Kristal B

%50 İndirim
251,18 € 4.584.03 TL + KDV
  • Stok Kodu 1940
  • Stokta 10 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsizdir.
  • Bu ürün 2591 Kez incelendi
Sınırlı Stok HIZLI KARGO ÜCRETSİ KARGO
 

BU ÜRÜN ALDIĞINIZDA ALICIYA : 5 KG AQUA KRİSTAL B GÖNDERİLECEKTİR

AQUA KRİSTAL-B

Aqua Kristal-B ; T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı,biyosidal ürünler yönetmeliğine tabi, biyosid envanterine kayıtlı , havuzlarda dezenfeksiyon amacıyla geliştirilmiş kombine dezenfektan formülasyonudur. Ana etken maddesi Polimerik quarterner amonyum klorür’ dür.Bu malzeme 30 yılı aşkın süredir tıp sektöründe, insan sağlığına zararı olmaması sebebiyle ameliyat malzemelerinin dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır Bakterilerin vejetatif formlarına ve sporlarına , etkili , uzun süreli , güçlü ve hızla gelişen geniş spektrumlu dezenfektan özelliğine sahiptir. 
Aqua Kristal-B havuza uygulandıktan sonra beraberinde sadece pH ayarlayıcı kimyasal kullanılır , diğer kimyasalların hiçbirinin kullanılmasına gerek görülmez. 
Aqua kristal-b havuza uygulandıgında min. 4 hafta max. 14 hafta etkisini korumaktadır dolayısıyla havuz bakımı için çok az vakit harcanmaktadır, kimyasal malzeme sarf miktarları ve maliyetleri açısından diğer yöntemlerle mukayese edildiğinde daha avantajlıdır.

 

AQUA KRİSTAL-B'NİN GENEL AVANTAJLARI
* İnsan sağlığına zararı olmayan TEK havuz suyu dezenfektanıdır !!!
* Yosun, küf, mantar ve bakterilerle, güvenilir şekilde savaşır.
* Eser miktarda kullanıldığı için havuzda kimyasal bir kirlilik oluşmaz.
* Aqua Kristal B’nin çevre ve insan sağlığına bir zararı olmadığı için havuz suyu bahçe bitkilerinin sulanmasında bile kullanabilirsiniz.
* Kanserojen etkisi yüksek olan “ bağlı klor “ oluşumu Aquakristalb kullanımında ortadan kalkar .
* Her 100.000 Lt havuz suyu için 5 Lt Aquakristalb ,havuz suyuna tek seferde uygulanır. ( Günlük dozajlama gerekmez).
* Uygulamadan 15 dk sonra havuz kullanılabilir, sonrasında 7/24 havuz kapatılmadan aktif olarak kullanılabilir.
* Az kontrol gerektirir ve sürekli dozajlama gerektirmez.
* Tat ve koku yoktur.
* Havuz ekipmanlarına zarar vermez .
* Yüzme aksesuarlarına ,mayolara ,saçlara ve cilde zarar vermez aşındırıcı ve tahriş edici etkisi yoktur. Güneş ışınları 
diğer dezenfektanların aktivasyon enerjisini azaltırken, 
* Aquakristal-B nin aktivasyon enerjisini arttırır.
* Mikrobiyolojik ve fiziksel açıdan kusursuz , okyanus mavisi renginde ve berraklığında havuz suyu sağlar .
* Bütün kimyasal maddeler, özel taşıma koşulları altında nakledilirken Aqua Kristal B sahip olduğu raporlar sayesinde, hava kargoda dahil olmak üzere bütün kargo firmaları tarafından taşınabilmektedir. (Nakliye sırasında gıda maddeleriyle birlikte taşınmasında sakınca yoktur.)

İyonizasyon sonucu havuzunuzda gümüş ve bakır iyonları birikimine neden olur ve havuz tesisatının bozulmasına sebebiyet verir. Yapılan klinik çalışmalar bu ağır metallerin insan beyninde birikerek hafıza merkezine zarar verdiğini göstermiştir.

Aquakristalb havuzumda nasıl uzun süre kalıyor ?
Aquakristalb klor ve benzeri dezenfektanlar gibi uçucu değildir sadece bakterilerle savaşırken ve anormal bir su kaybı varsa ( günlük %0.3 den fazla ) konsantrasyon azalır ,bu nedenle uzun ömürlüdür.


Aquakristalb nin yanında başka bir kimyasal kullanmam gerekiyor mu ?
Aquakristlb havuz suyunuz için gerekli tüm dezenfeksiyonu tek başına sağlar yanında sadece pH düzenleyici kullanılır . Havuz ve yüzücüler için ideal pH değeri 6,8-7,2 ppm aralığıdır .Aquakristalb ,diğer dezenfektanların aksine performans olarak pH değerindeki dalgalanmalardan etkilenmez


Aquakrsitalb'yi hangi sıklıkla kullanmalıyım ?
Aquakristalb havuzunuzda uzun süre stabil dezenfeksiyon sağlamak için geliştirilmiş ilk ve tek sağlıklı dezenfeksiyon yöntemidir. Aquakrsitalb nin etki süresi havuz tesisatının uluslar arası normlara uygun olmasına,havuzun kullanım yoğunluğu ve iklim koşullarına bağlıdır . Ürün ömrünün, çok yoğun kullanılan otel ve havuz işletmelerinde dahi 4 haftanın altına düşmediği gözlemlenmiştir, bunun yanında 14 hafta süreyle etkisini koruyan bireysel havuzlarda gözlemlenmiştir. Aquakristalb kendi test kitiyle yapılan ölçümlere bağlı olarak istenirse ürünün bitmesi gözlemlenip yeni uygulama yapılabilir yada 15 günlük periyotlarda yapılan ölçümlerde ürünün eksilen miktarı tamamlanabilir .


Aquakristalb her türlü havuzda ve her kullanım yoğunluğunda tek başına yeterli olurmu ?
Tüm dünyada havuzlar inşaa edilirken , 4 saatte tüm havuz suyunun filtrasyon sisteminden geçeceği ve yüzme havuzlarının kullanım yoğunluğunun maximum 7000 Lt /yüzücü olacağı öngörülerek inşaa edilirler. 
Bu standartların dışında inşaa edilen veya kullanılan yüzme havuzlarında hangi dezenfeksiyon sistemi kullanılırsa kullanılsın havuzun kirlenme hızı, filtre etme hızından daha yüksek olacağı için havuz suyunda katı pislik birikmesi , dolayısıyla bulanıklık oluşacaktır. Böyle bir durumda havuza oksitleyici bir malzeme uygulanır ve bulanıklığa sebebiyet veren katı pislikler ,gözle görülemeyecek hale kadar parçalanması sağlanarak bulanıklık giderilmiş olur. Havuz bulanıklığı yok edilmiş olsa bile bu katı pisliklerin filitre edilmeden havuzdan uzaklaştırılması söz konusu değildir .
Örneğin klorla dezenfeksiyon yapılan 300 tonluk bir havuzu hafta içi 20 kişi kullanırken 3 kg klor yeterli gelirken , hafta sonu kullanım yoğunluğu 80 kişiye çıktığında klor tüketimi 10 kg'a yükselmektedir .Bunun tek nedeni yetersiz filtirasyon ve anormal kullanım yoğunluğudur .Bu tür yanlış kullanım veya eksik tesisat olan havuzlarda Aquakristalb kullanılırken mutlaka okside edici bir malzeme kullanılır .Yukarda örneklendirdiğimiz havuzda Aquakristalb kullanılması durumunda hafta içi 7000Lt /yüzücü barajı aşılmadığı için Aquakristalb dezenfeksiyon görevini tek başına tamamlarken hafta sonu oluşacak yoğunluk için normal kullanım oranının %10 u kadar oksitleyici bir kimyasal kullanımı gerekmektedir . Örnekteki gibi bir havuz için sadece hafta sonu günlük 1 Kg klor takviysei gerekmektedir


Aquakristalb Kış bakım ürün olarakta kullanılabilirmi ?
Evet , Aquakristalb uzun süreli dezenfeksiyon sağladığı için sezon dışında kalan tüm süreyi (6-7 ay ) tek uygulamayla tamamlayabilir. Böylelikle koku ve görsel kirliliğe maruz kalmadan havuzunuzu yaz sezonuna hazır tutar , size keyfini sürmek kalır .


Aquakrsitalb ye nasıl güvenebilirim ?
Aquakristalb T.C Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ,onaylanmış , Biyosidal Ürünler Yönetmeliğine uygun (Bu Yönetmeliğin amacı; biyosidal ürünlerin piyasaya arz edilmeden önce insan, hayvan ve çevre sağlığı ile ilgili riskleri olmadığını değerlendirebilecek şekilde üretimi ve ithali ile ruhsatlandırılmasına ve tescil edilmesine, piyasaya arz edilmesine, ambalajlanmasına, etiketlenmesine, sınıflandırılmasına, denetlenmesine ve biyosidal ürünlerle ilgili diğer hususlara ilişkin usul ve esasları belirlemektedir.),serbest dolaşım hakkı kazanmış, çeşitli ülkelerce talep gören benzersiz havuz suyu dezenfektanıdır

 

İNG

AQUA KRİSTAL-B

 

Aquakristal-B is certificated and approved by Turkish and International Health organizations for the use of swimming pool disinfection. Its main ingredient is Polymeric quaternary ammonium chloride that has been used by medical industry to disinfect medical operational tools. Aquakristal-B is effective for especially the harmful forms of microorganisms. There is no CHLORINE in our formulation. All you need to worry about with Aquakristal-B is the pH balance. The best side Aquakristal-B is long term disinfectant which means when you apply it to your pool it is effective at least 4 weeks up to 14 weeks (depending on the climate conditions and frequency of usage).

Stop wasting your time and money on chlorine, you enjoy your swimming pool while Aquakristalb keeps your pool clean just like drinking water 
ENJOY YOUR SWIM LET THE AQUAKRISTALB TO DO EVERYTHING FOR YOU.

 

ADVANTAGES OF AQUA KRISTAL-B
* It is the best solution against Algae, mildew, fungus.
* Because it is sufficient amount usage it will not couse any chemical pollution.
* Aquakristalb prevents the formtion of higly cancerogent chloromine. 
* For every 100.000 liters of pool water, you need to apply 5 Liters ( one bucket ) Aquakristalb directly in to the pool 
water. (no need for daily dosing )
* Your pool becomes enjoyable in15 minutes right after the installation.
* It requires less maintanence and no need for daily dosing
* No taste , no smell .
* Does not damage the pool equipments .
* Does not damage the pool equipments swimming acsessories ,swimming suits , hair and skin .
* Even though Sunlight reduces the affectiveness of the disinfection chemicals, it improves the Aquakrisal-b’s 
effectiveness.
* At the end you will get the ocean blue color and microbiologicaly and phisicaly perfect pool water. 
* All chemicals have special delivery conditionals. Because Aqua Kristal B has special certifications you may deliver through even by the air cargo. (There is no any problem to carry with food )

How does Aquakristalb stays in my pool for a long time ?
Aquakristalb is not volatile like other chemicals . It only reduces while preventing bacterias , also ratio will decreas if you have any lekage in your pool or circulation system ( daily over than %0.3 ) , because of this it has a long life time .


Do I need to use any other chemicals while using Aquakristal-b ?
You just need to balance the pH value, Aquakristal-b does the rest for you. Ideal pH level for swimmers are 6,8-7,2 ppm .


What is the usage frequency of Aquakristal-b
Aquakristalb is one and only pool disinfection chemical while cleans your swimming pool while not damaging your health. Affectiveness of aquakristalb is depending on climate conditons, usage of swimming pool and proper infastructure. İt is observed that aquakristalb is affective at least 4 weeks in heavly used pools such as hotel and public pools and up to 14 weeks in barely used pools such as private pools. Aquakristalb has its own testing system for you to check and keep your pool clean with sufficient amount of product or check every 15 days and top up with sufficient amount of product.


Is it enough just to use aquakristalb in every types of pool and usage frequency
According to pool building regulations; every pool must be circulate in 4 hours and must be calculated 7000 liters of water per 1 person.
Swimming Pools with out these standards, will be able keep up with its cleaning system so it will cause to pile up organic waste and bluring in the swimming pool. 
In this case, pool operator uses oxidizer to break up these wastes and clear up the water, but this is nothing but spreading the waste in smaller frangments. Your pool will still be as dirty as it was.
For example; a 300 tons swimming pool disinfecting with chlorine need 3kg of chlorine during the regular usage with assuming 20 people swimming at the same time, during the peek hour when usage frequency rise up to 4 times than the regular, chlorine amount must be used 10 kg fort he same pool. The reason of this is heavily usage and improper filtration.
You need to support Aquakristal-b with some oxidizer to absorve the lackness of circulation system and filtiration . Same as above, regular usage of the pool ( 7000lt per swimmer ) is not going to need any oxidixer support . However if the pool is overused in that case you should use %10 of the regular usage of other oxidizer ( chlorine ). It means in our sample pool we need to use 1 Kg at the over used times ( weekends , specially if it is public pool )

 

May I use Aquakristalb as a winter protection for my pool ?
For sure , becaouse Aqauakristal-b doing long term disinfection specially at the off season .Aquakristal-B will prevent from algea during the winter time .( 6-7 months)


How can I trust Aquakristal-b ?
Aquakristal-b is registered by Health organizations and regional government health certificated . Also Aquakristal-b is the “Biocide product “ certificated whi

AQUA KRİSTAL B REFERANSLAR

Calısta Luxury Resort Belek / Antalya ( Türkiyedeki Yeşil Yıldızlı Tek Otel )
Taç Spor Ataşehir / İstanbul
Mac Spor Athletic İstanbul
Dap Royal Center Maltepe İstanbul 
Dap Dragos Royal Towers Kartal İstanbul 
Dap Şelale Space Center Sancaktepe İstanbul 
Egeberk Anaokulları Nilüfer / Bursa
Dinç Hotel Çeşme / İzmir
Sidehill Hotel Side / Antalya
Diapolis Otel Akçakoca / Düzce
İleri Eğitim Kurumları Dragos /İstanbul
Derköy Turistik Yatırım Tesisleri İzmir
Locca Garden Narlıdere / İzmir
Hancıoğlu Turizm Maltepe / İstanbul
İnovia Yeşil İnşaat Zeytinburnu / İstanbul
Tepe İnşaat Narcity Maltepe / İstanbul
Mecitoğlu İnşaat Grubu Side / Antalya
Dumankaya Gizlibahçe Konakları Tuzla / İstanbul
Akman Karagöz Sosyal Tesisleri Bademli / Bursa
Boğazkent Villaları Sarıyer / İstanbul
Sekili Villaları Kurtköy / İstanbul
Alkent 2000 Villaları Hadımköy / İstanbul
Greenlife Sitesi Yalıkavak / Bodrum
Koza Villaları Yalıkavak / Bodrum
Komidi Huzur Sitesi Çeşme / İzmir
Öncü İlbey Sitesi Burhaniye / Balıkesir
Rekor Dokumacılık Hayati Kurtcan Villası Bademli Bursa
Akman 1 Villaları Bademli / Bursa
Royalpark Residence Kurtköy İstanbul
Soyak Siesta Sitesi Karşıyaka İzmir
Aquatots Havuz Etiler İstanbul 
Adrenalin Köyü Fethiye Muğla 
Park Panorama Bademli BURSA
Doç. Dr. Mutlu Demiray Villası Bademli / Bursa ( Medicalpark Onkoloji Uzmanı )
Prof. Dr. Güven Sevin Villası Doburca / Bursa ( Bahartıp Üroloji-Üroonkoloji Uzmanı )
Tayfun Süer Dragos İstanbul (MED Güvenlik Sistemleri Villası )
Yalçın Otel Ölüdeniz Fethiye
Bülent Arslaner Sapanca Göl Konakları
Ali Bostancı Bireysel Havuzu BURSA
Arif Gürkale Bursa Altınşehir
Kaan Bey Altınşehir Bursa
Nilüfer Hanım Bireysel Vilası Nilüferköy BURSA
İbrahim Bey Bireysel Villası Nilüferköy BURSA
Hasevler Bademli BURSA
Hürriyet Hanım Bireysel Villası Seyrantepe İSTANBUL
Önay Sayınsoy Dragos İstanbul
Nesim Gürsoy Kemercountry İstanbul
Sibel Ekşioğlu Kandilli Konakları İstanbul
Hüseyin Yavuz Şile İSTANBUL

Benzer Ürünler