0216 573 66 13

Hızla artan insan nüfusu ve bu nüfusun iş imkanları nedeniyle kısıtlı alanlar içerisine toplaşması, toplu konut bazlı bir ikamet sistemini de beraberinde getirmiştir. Bu tür konutsal yapılaşmalarda, çok katlı apartmanlar görülür. Birçok hanenin bir arada yaşadığı bu mekanlarda, gürültü problemi kaçınılmazdır. Gürültü terimi, insan kulağını kısa veya uzun vadede rahatsız eden ve fiziki veya ruhsal olarak zarar veren yüksek desibelli sesler için kullanılmaktadır. Katlararası ses yalıtım sistemleri kurarak, hem bedensel hem de ruhsal sağlığınızı korumanız mümkün.

Katlararası ses yalıtım denildiğinde, akla ilk olarak kaliteli malzeme seçimi gelmelidir. Ses yalıtımında başlıca kullanılan malzeme, akustik süngerlerdir. Bu süngerler tavan, taban, katlar arası ve parke altı ses yalıtımı kurmak amacıyla kullanılmaktadır. Piramit, düz, basotect, yumurta gibi sahip olduğu şekillerle ilgili isimlendirmeler mevcuttur. Ses, bu girintili çıkıntılı sünger yüzeylerinde absorplanır ve sönümlenir. Böylece gürültünün etkisi giderek azalır ve sesin desibel şiddeti düşer.

Adetaş Yapı kalitesiyle birçok farklı çeşit süngeri tek adreste bulabilir, bunları farklı ses yalıtım bariyerleri ve malzemeleriyle kombinleyerek çok nüfuslu dar alanlarda ses yalıtımı üzerine mucizeler yaratabilirsiniz. Katlararası ses yalıtım konusu özellikle çok katlı apartmanlarda büyük bir sorun haline gelmektedir. Bazı daireler iş yeri olarak kullanılmakta, ofis ortamlarından da belli oranda gürültü yayılmaktadır. Uzun vadede duyma kayıpları yaşanmasına neden olan kronik gürültü problemlerini çözmek için, yanmaya karşı dirençli kaliteli ses sönümleme süngerlerinden faydalanın. Seçilecek malzemelerin yanmaz özellikte olması Yapı Malzemeleri Direktifi kapsamında bir zorunluluk olup, tüm apartman sakinlerinin can güvenliğini sağlayacaktır. Ucuz malzeme ve ucuz işçilikten daima kaçının, hem paranız cebinizde kalsın hem de sağlığınızı ve güvenliğinizi koruyun.

Blog Son 8 Makale