0216 573 66 13

Dünya genelinin büyük bir bölümünde rastlanılan gürültü kirliliği, gerekli önlemler alınmaması durumunda insan üzerinde kötü yönde etkiler bırakmaktadır. Gürültü kirliliği; insan kaynaklı, hayvan kaynaklı veya her türlü makineden kaynaklı meydana gelen seslerin yüksek frekanslara ulaşması sonucunda oluşan kirliliktir. Gürültü kirliliğinin bir diğer adı da ses kirliliğidir.

Orta veya ileri derecede duyma bozukluğu, anksiyete, agresiflik, hipertansiyon, psikolojik rahatsızlıklar, davranışsal bozukluklar gibi pek çok ruhsal ve fiziksel probleme neden olabilen gürültü kirliliği, meydana geldiği bölgede gerekli önlemler alınarak önlenmesi veya etkilerinin en aza indirilmesi gereken bir kirliliktir. Gürültü kirliliğinin etkilerini en aza indirmek için bir çözüm olarak üretilen ve kullanılan ses yalıtım uygulamaları; akustik ses yalıtım, bariyerli ses yalıtım, adepan ses yalıtımı, iç-dış mekan yalıtımı gibi tamamen işlevine bağlı olarak farklı çeşitlere ayrılmakta ve bu şekilde uygulanmaktadır.

Ses yalıtım uygulamaları farklı işlevleri bulunan ve farklı ham maddelerden üretilen çok sayıda ses yalıtım malzemesi kullanılarak uygulanmaktadır. Piramit veya yumurta sünger, yanmaz akustik ses yalıtım süngeri, akustik sünger, bariyerli ses yalıtım sünger, akustik panel, bass trap, akustik halı, bass küpü ve basotect sünger, bu ses yalıtım malzemeleri arasından sadece birkaçıdır. Ses yalıtımının uygulandığı mekana uygun olarak kullanılan ve mekanın estetik görüntüsünü bozmayacak şekillerde tasarlanan bu malzemeler, gerek görüldüğünde mekana yeni bir estetik görünüm de kazandırabilmektedir.

Bu sektörde faaliyet göstermekte olan firmalar arasında yer alan Adetaş Yapı, sektöründe lider bir firma olarak hizmet vermektedir. Tüm Türkiye’de bu hizmeti vererek en geniş kapsamlı hizmet şartlarına ve en geniş müşteri yelpazesine sahip olan Adetaş Yapı’nın hizmet verdiği illerden bir tanesi de Antalya ilidir. Birinci sınıf kalitede malzemeler kullanarak ve her geçen gün bir adım daha ilerlemeyi hedef alarak, oldukça özverili bir şekilde çalışan ve daimi olarak müşterinin konforunu ön planda tutan bir hizmet anlayışına sahip olan Adetaş Yapı, Antalya ilinde ses yalıtım uygulamasına ihtiyaç duyulan tüm iç ve dış mekanlara, çok makul bütçeler karşılığında bu hizmeti temin etmektedir.

 

Blog Son 8 Makale