0216 573 66 13

Gürültü kirliliği; ulaşım alt yapısı gelişen, yaşam standartları kaliteli olan ve nüfus açısından oldukça büyük olan bölgelerde görülmektedir. İnsan sağlığı üzerinde hipertansiyon, duyma bozuklukları gibi fiziksel hastalıklara ve sinirlilik, anksiyete bozuklukları gibi ruhsal veya davranışsal bozukluklara neden olabilen gürültü kirliliği, özellikle makine kaynaklı oluşan fakat bunun yanı sıra insan veya hayvan kaynaklı olarak da oluşabilen seslerin yüksek frekanslara ulaşması sonucunda oluşan kirliliktir.

Gürültü kirliliğinde özellikle makine seslerinin en büyük etken oluşunun sebebi, ulaşım alt yapısının gelişmiş olması ve teknolojinin ilerlemiş olmasıdır. Gürültü kirliliğinin etkilerini en aza indirmek için bir çözüm olarak üretilen ve kullanılan ses yalıtım uygulamaları; akustik ses yalıtım, adepan ses yalıtımı gibi tamamen işlevine bağlı olarak farklı çeşitlere ayrılmakta ve bu şekilde uygulanmaktadır. Türkiye’de, ses yalıtım uygulamaları adı altındaki bu sektör içerisinde faaliyet gösteren çok sayıda firma bulunmaktadır.

Hem kalıcı nüfus açısından, hem de coğrafi konuma bağlı olarak mevsimlik göç alışı nedeniyle oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan Adana ili, ulaşım alt yapısının gelişmiş olması ve Türkiye’nin de önemli bir ticaret merkezi olmasının da sağladığı katkıyla birlikte ses yalıtım uygulamalarının zorunlu bir ihtiyaç hâline geldiği bölgeler arasında yer almaktadır. Önemli bir ticaret merkezi olan ve turizm açısından fazla gelişmişlik göstermeyen Adana ilinde akustik ses yalıtım süngeri, akustik panel, akustik halı gibi malzemeler kullanılarak uygulanan akustik ses yalıtım uygulamasına çok sık ihtiyaç duyulmamasıyla birlikte yanmaz sünger, bariyerli ses yalıtım süngeri, bass küpü veya bass trap, piramit veya yumurta sünger, adepan sünger, basotect sünger, yapıştırmalı sünger gibi pek çok ses yalıtım malzemesi kullanılarak uygulanan yalıtım uygulamaları tercih edilmektedir.

Adana ili, bu sektörde faaliyet gösteren ve tüm Türkiye genelinde hizmet veren Adetaş Yapı’nın ses yalıtım hizmeti verdiği iller arasında yer almaktadır. Kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışıyla birlikte geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan Adetaş Yapı, lider bir firma olmanın getirdiği sorumluluğun da bilincinde olarak, Adana ilindeki tüm ses yalıtım ihtiyacı taleplerinde tercih edilen bir isim olmaktan gurur duymaktadır.

Blog Son 8 Makale