0216 573 66 13

Piyasada satılan inşaat malzemelerinin, özellikle duvarlar arasında ve çatı aralıklarında kullanılan malzemelerin özellikleri arasında ses yalıtım da sayılmaktadır. Bazı inşaat malzemelerinin belli bir noktaya kadar ses yalıtım özelliği olduğu doğrudur fakat yalnızca bu yan özellikler nedeniyle bir inşaat malzemesinin ses yalıtıcı malzeme olduğunu söylemek mümkün değildir. Aksine bu malzemelerin ses yalıtım fonksiyonları yok denecek kadar azdır. Ses yalıtımında farklı ses türleri, farklı ses frekansları ve farklı ses iletimleri için farklı özelliklere sahip ve ses yalıtımı için özel olarak üretilmiş malzemeler kullanılmalıdır.

Ses yalıtımında kullanılan malzemelerin ortak adı ses yalıtım süngeri olarak geçer. Dış etkenlerden kaynaklı gürültüleri minimize eden bariyerli ses yalıtım sünger ürünleri bu tipte yalıtım malzemelerinin başında gelir. Yoğun trafik akışına sahip alanlar, havalimanlarına yakın konut bölgeleri, şantiyelerin çevresindeki yaşam alanları için uygun bir ses yalıtım malzemesidir.

Müzik stüdyoları, konser salonları, ibadethaneler gibi akustiğin kontrol altında tutulması gereken yaşam alanlarında ise akustik ses yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Akustik ses yalıtım süngerleri, diğer ses yalıtım süngerlerine göre çok daha fonksiyonel ses yalıtım malzemeleridir. Temiz bir ses elde etmek, sesi dış etkenlerden kaynaklı parazitlerden arındırmak ve sesin yankılanmasını engelleyerek ari bir ses elde etmek için kullanılan akustik ses yalıtımı özenle hayata geçirilmesi gereken bir uygulamadır.

Adepan ses yalıtımı ürünleri arasında, her türlü kullanıma uygun ses yalıtım ürünü yer almaktadır. Ses yalıtımı ihtiyacınız olan alanlarda gerekli çalışma Adetaş Yapı tarafından uygulanmakta ve alanların ses yalıtımı profesyonel bir yaklaşımla, Adetaş Yapının Adalar ses yalıtım uzman kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir. Adalar ilçesi Adetaş yapının uygulama alanına giren bölgelerden biridir. Adalar ilçesinde, ses yalıtımı ihtiyaçlarınız için Adetaş Yapı ile bağlantıya geçerek, ses yalıtımı ihtiyacı olan alanda gerekli keşfin yapılması ve alana en uygun fiyat teklifinin hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Adetaş Yapı uygulamalarında, ses yalıtımı gereken alan için en uygun ses yalıtım malzemeleri seçilmekte ve uygulama gereken hassasiyetle yapılmaktadır. Ses yalıtımında en ideal sonuçların alınacağı bu uygulama ile gürültü kaynaklı sorunlar veya ses kalitesine yönelik beklentiler tam olarak çözümlenmekte ve karşılanmaktadır.

Blog Son 8 Makale